Nekonečný Zaklínač 2

Určitě každý, kdo utrácí peníze za hry, si předem důkladně vybírá, do čeho investovat. Každý už ví, co ho může bavit, co se mu bude líbit atd., takže tím to má každý ulehčené. U mě je většinou celý rok předem nalajnovaný, protože vím, co chci. Letošní první polovina roku tedy byla jasná, Zaklínač 2 a Ghost Recon Future Soldier.


Ghost Recon teprve vyjde, ale u této hry si jsem 100% jistý, že bude skvělá, což měl být i Zaklínač 2. Teď se teda k tomu dostanu. Začátek Zaklínače 2 je skvělý, zjišťujete a zkoumáte co hra nabízí. Navíc je v češtině (bez češtiny si tohle ani nedokážu představit). Když vidíte, kolik tam toho je, čekáte, jak to celé bude obrovské a “boží”. Jenže po 30ti hodinách, jakoby mě to nadšení nějak přešlo. Snažím se využít hru tak, jak jí vývojáři zamýšleli a tak jak hraju každou hru, tedy dělám vše co hra nabízí. Podle všeho jsem tak v polovině, nebo kousek za půlkou hry, jenže už mi to přijde šíleně roztahané. Příběh jakoby se zastavil na místě a najednou si začínáte všímat různých otravných věcí. Jako je například otevřený svět, který popravdě není téměř vůbec otevřený. Chodíte v podstatě v tunelech v nějaké oblasti, navíc mezi oblastmi nejde volně cestovat, prostě tam kde vás hra hodí, tam musíte být. Volnost tedy je ve hře dost omezená.

Abych se moc nerozepisoval, napíšu v bodech, co mi na hře vadí: - Přílišná přímočarost, skoro bez volnosti
- Nudné pěstní souboje
- Zdá se mi příběh příliš roztahaný
- Hodně úkolu spojeno s pokerem, prohrajete 20 her, jednu vyhrajete a hned se vám soupeř klaní a uznává vás jako nejlepšího hráče pokeru na světě
- Zatím to vypadá, že jsou peníze zbytečné
- Lektvary se dají použít jen před bojem, ale jak poznat, kdy dojde na boj?
- Málo soubojů, spíše chodíte a kecáte
- Ze začátku hra na normal působí hodně “hardcore”, po první kapitole je ta hra zase příliš jednoduchá

Ovšem hra se mi stále líbí a jsem zvědavý, co se z toho nakonec vyklube. Druhá kapitola je tedy trošku slabší, takže snad se to zlepší. Ale popravdě? Fable III mě bavilo těch 50 hodin v singlu celou dobu. Dokonce i po příběhové stránce, i přes to, že ve Fable III je hlavní postava v podstatě polo němá.

Komentáře