Jak je to s účty na Xbox One

Xbox One před vydáním doprovázelo několik změn. Tou nejdůležitější úpravou pro ČR bylo odstranění region blocku, která by zamezila veškerou funkčnost konzole v naší zemi. Naštěstí se toto změnilo a podělím se o své zkušenosti s účty a nakupováním na Xbox One. Rozhodl jsem se tento článek napsat formou otázek, pro lepší přehlednost.


Je potřeba migrovat účet? 
Párkrát jsem se setkal s otázkou proč a kde migrovat. Sám jsem žil v domnění, že na Xbox One potřebujete migrovat účet do jiné (podporované země), aby jste se vůbec připojili. K mému překvapení to je ovšem celé jinak. Pokud máte český účet, nemigrujte. Xbox One se neřídí podle země, kterou máte zvolenou na Vašem účtu, ale podle toho, jakou zemi si v nastavení konzole zvolíte. Není tedy problém mít český účet a na konzoli si vybrat UK, nebo US.

Je nějaké omezení s CZ účtem? 
S jediným omezením se setkáte jen v Xbox Music, nebo Xbox Video. Které v naší zemi podporovány nejsou a při zapnutí těchto aplikací Vám vyjede hláška, že nemáte zvolený správný region.

Je problém s region blockem?
Zatím jsem nenarazil na hru, která by nešla stáhnout. Například Dead Rising 3 je v Německu zakázaný a jde stáhnout bez problému. Tudíž se dá předpokládat, že žádný region block na Xbox One není.

Jak často mohu region na Xbox One měnit? 
Změna regionu v nastavení konzole je neomezená. Jedinou nevýhodou je povinné restartování konzole při každé změně.

Je problém s migrací účtu a Xbox One? 
Na Xbox forum jsem se dočetl o problémech migrace s Xbox One. To by ovšem už nemělo platit. Nejspíše se jednalo jen o několika denní chybu na straně MS. Vyzkoušel jsem jeden účet migrovat zpět do ČR a funguje na XO bez problému.

Mohu nakupovat na Xbox Live s CZ účtem? 
Ano. Na konzoli doporučuji nastavit region US, kde jsou hry nejlevnější. Novinka za 60$ (1200Kč). Pro zakoupení musíte zadat platební kartu, která musí mít povolené platby po internetu a hlavně musíte zadat US adresu. Najít nějakou na internetu určitě nebude problém. Osobně mám zadanou adresu na Floridě.

Bude hra “zakoupená” i na jiných regionech? 
Hru si můžete znova stáhnout z jakéhokoli regionu. Jedinou podmínkou ovšem musí být, aby hra byla vůbec ke stažení v daném regionu.

Obsahuje hra stažená z US češtinu? 
Na Xbox One zatím nelze zapnout češtinu (u AC IV a Watch Dogs by měla jít zapnout v menu hry). To se zpřístupní až s příchodem XO v ČR. V popisku na US Store je zmínka o tom, že hra je v češtině.

Co je to “My Home Xbox”? 
Nová a velice důležitá funkce je nastavení tzv. Domácí Konzole. Systém je podobný jako na Xboxu 360, ale mnohem zjednodušený. Jedná se o to, kde bude mít Váš účet nastavenou konzoli jako Domácí. Pokud si koupíte na Live hry a máte Zlaté členství, všichni ostatní na Xboxu budou mít Zlaté členství a všechny Vaše hry přístupné taky. Pokud budete hrát na jiné konzoli, Zlaté členství i hry budete mít přístupné jen pokud jste online. Na jedné konzoli může mít více účtů nastaveno “Domácí Konzole”, pokud hrají 4 lidí na jedné konzoli, stačí, aby si jen jeden zaplatil Gold a ostatní jej budou mít taky. Nebo jeden z těch 4 si koupí hru a ostatní jí budou mít taky.

Jak sdílet hry? 
S My Home Xbox se dá jednoduše sdílet veškerý zakoupený obsah a Zlaté členství. Když si u kamaráda na jeho konzoli nastavíte, že toto je Vaše Domácí konzole, automaticky bude mít Zlaté členství (pokud jej máte) a všechny hry, co jste koupili. Ovšem na Vašem Xboxu budete moci hrát hry z Live jen když jste připojení k internetu a ostatní účty budou mít přístupné hry a Zlaté členství jen pokud jste přihlášen. Na druhou stranu se takhle můžete s jedním domluvit a kupovat hry a Zlaté členství na půl ;)

Mohou hrát sdílené hry oba dva zároveň? 
Ano. Tam, kde je nastavena “Domácí konzole”, může hrát hru kdokoli i bez připojení k internetu.

Je omezené přepínání “My Home Xbox”? 
Ano, můžete si změnit domácí konzoli pouze 3 krát za rok.

Snad jsem trochu ujasnil, jak to na Xbox One funguje i když se tady oficiálně ještě neprodává. Sami vidíte, že téměř žádné omezení nejsou.

Komentáře